Teleradiologija

Teleradiologija – tai nuotolinė radiologijos paslauga, leidžianti siųsti, aprašyti bei saugoti radiologinius vaizdus: rentgeno, kompiuterinės tomografijos, magnetinio rezonanso ir kt. Norint šį procesą įgyvendinti yra būtini trys pagrindiniai komponentai – vaizdų siuntimo stotis, perdavimo tinklas ir gaunančių atvaizdo peržiūros stotis.

 

Šiuolaikinė radiologija neatsiejama be skaitmeninės funkcijos. Be visa ko, teleradiologija nereikalauja didelių investicijų, užtikrina kokybiškų, išsamių ir savalaikių aprašymų pateikimą. Tyrimų, atliktų regionų ligoninėse, nereikia pakartotinai atlikti respublikinėse ar universitetinėse ligoninėse, - galima pasinaudoti teleradiologijos paslaugomis, kad iškart įvertintų reikiama įstaiga ir specialistai.Tokiu būdu galima išvengti tyrimų „dubliavimų“, t.y. taupomos PSDF lėšos.

 

Lietuvoje skaitmeninių radiologinių prietaisų yra išties daug ir jų nuolat daugėja. Gydytojų radiologų, dirbančių su šia aparatūra, skaičius irgi nuolat auga, todėl yra itin svarbu panaudoti visas šios technikos teikiamas galimybes, siekiant išgauti kokybiškus radiologinius vaizdus, išsamiai apibendrinti juose esančią diagnostinę informaciją bei pateikti ją klinicistams.

 

Be to, 2012 m. spalio mėn. buvo išleistas įsakymas „Dėl teleradiologijos paslaugų teikimo ir jų išlaidų apmokėjimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis tvarkos aprašo patvirtinimo“, numatantis šių paslaugų teikimo tvarką bei apmokėjimą.

 

„Affidea Lietuva“ įmonių grupė 2011 metais įgyvendino projektą „Teleradiologijos centro veiklos plėtra diegiant informacines sistemas“, kurio metu įdiegė modernias rentgenologinių vaizdų archyvavimo, aprašymo ir saugojimo technogijas. Jomis naudojantis įmonė gali teikti teleradiolgijos paslaugas ne tik įmonės viduje saviems poreikiams tenkinti, bet ir už jos ribų.Todėl esame patyrę ir pasiruošę padėti visiems Lietuvos sveikatos sistemos dalyviams teikiant nuotolines radiologijos paslaugas.

Užsiregistruokite diagnostiniams tyrimams visoje Lietuvoje jau šiandien!
- Šeimos gydytojų ir gydytojų specialistų konsultacijos.
- Diagnostiniai tyrimai.
- Sporto medicinos, mokslo ir tyrimų laboratorija LTeam LAB.
- Laboratoriniai tyrimai su Medicina practica.