Krūtų magnetinio rezonanso tomografija

Krūtų magnetinio rezonanso tomografija – tai jautriausias tyrimo metodas, papildantis mamografiją diagnozuojant invazinius krūties vėžius. Šis tyrimas daromas, kai kiti tyrimai nepadeda, norint nustatyti išplitimą, esant silikoniniams implantams, esant didelei susirgimo ar recidyvo rizikai (bet vėžys nėra  nustatytas kitais tyrimais), esant dideliems randams krūtyje.

Krūtų MRT tyrimo atlikimas

Tyrimas kokybiškai atliekamas tik didesnio nei 1-1,5 T stiprumo MRT aparatu su specialiomis krūtų ritėmis bei taikant intraveninį kontrastavimą. Pomenopauzėje esančioms moterims tyrimą galima atlikti bet kuriuo metu, o ikimenopauzėje esančioms – tarp 6 ir 12 menstruacinio ciklo dienos. Atlikus šį tyrimą galima įvertinti pokyčius abiejose krūtyse, krūtinės ląstos sieną bei pažastų limfmazgius. Rezultatai turėtų būti sugretinami su mamografijos bei ultragarsinio tyrimo duomenimis ir aprašomi, naudojant BIRADS įvertinimų sistemą.

Atliekant krūtų MRT, pacientė paguldoma veidu žemyn ant specialios skenavimo ritės, pritaikytos būtent šiam tyrimui. Ši ritė turi tam tikras angas, skirtas krūtims ir leidžia skenuoti jų nespaudžiant. Norint išgauti tikslius ir detalius vaizdus, būtina krūtis tiksliai įstatyti į skirtas angas. Taip pat labai svarbu atsipalaiduoti tyrimo metu.

Jei krūties MRT atliekamas tik siekiant nustatyti, ar neplyšo krūties implantas, tuomet skenavimas vyksta be kontrastinės medžiagos. Jei tyrimas atliekamas dėl kitos priežasties, pacientui bus taikomas intraveninis kontrastavimas. Siekiant nustatyti krūties vėžį, MRT tyrimas atliekamas tik su kontrastine medžiaga.

 

Indikacijos krūtų MRT:

  • Vietinio krūties naviko išplitimui įvertinti prieš gydymą;
  • Ligos atkryčiui nustatyti, kai atlikus mamografijos ir ultragarsinį tyrimą negalima paneigti ligos vietinio atkryčio galimybės;
  • Esant metastazėms pažasties limfmazgiuose ir nenustačius pirminio naviko židinio krūtyje, atlikus mamogramas ir ultragarsinį tyrimą;
  • Moterims su implantais krūtyse, ypač įtarus implanto plyšimą;
  • Atsakui į gydymą vertinti taikant neoadjuvantinę chemoterapiją (pirminis krūties naviko gydymas vaistais iki numatomo operacinio gydymo). 

Šį tyrimą galite atlikti šiuose mūsų centruose:

 

"Affidea Lietuva"

Santariškių g. 1, Vilnius

Tel. 8 656 03066 arba 8 5 2328435

 

"Affidea Lietuva"

Savanorių pr. 184, Kaunas

Tel. 8 37 787 735

 

"Affidea Lietuva"

V. Kudirkos g. 99, Šiauliai

Tel. 8 41 399 465 arba 8 612 42 899

 

 

Norintiems išsitirti siūlome greitą prieigą bet kuriame mūsų diagnostikos centre..
DUK
Kas atsitinka MRT tyrimo metu? Atsakoma į Jūsų klausimus apie MRT, KT, ultragarso, rentgeno bei mamografijos tyrimus.